Widoczne żyły na nogach i pajączki u 19-latki

Witam. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam bardzo widoczne żyły na nogach, szczególnie pod kolanami i oprócz tego także pajączki, których przybywa z czasem. Dermatolog poleciła mi diosminę, którą biorę od jakiegoś czasu, a do lekarza nie mam możliwości pójść, gdyż mieszkam za granicą. Czy powinnam się trym martwić i pójść niezwłocznie do lekarza jeśli tak to do jakiego? Ewentualnie czy kwalifikuje się to do zabiegu skleroterapii? Z góry dziękuję za odpowiedz. Agnieszka W.

Dzień dobry,

Poszerzone żyły kończyn dolnych tzw. żylaki mogą być wynikiem ich niewydolności. Aby ocenić przepływ krwi w dużych tętnicach i żyłach proszę wykonać usg dopplera. Po takim badaniu lekarz zaproponuje Pani odpowiednią metodę leczenia (np. skleroterapię, którą stosuje się u osób z żylakami o niewielkiej średnicy, metodę laserową EVLT- u osób z głęboko położonym niewydolnym pniem żylnym lub metodę laserową parą wodną SVS- w przypadku zaawansowanych żylaków o powierzchownym lub krętym przebiegu).

Pozdrawiam