Czy możliwe, że 15-latka jeszcze urośnie?

Dzień dobry Córka ma 15 lat wzrost 152 i waży 45kg .Mąż ma 179 cm wzrostu ja mam 168cm .Córka miala wykonane wszystkie badania ma dobrą Wit.d3 zdowa tarczyce dobry cukier prawidłowy hormon wzrostu,miesiączkę dostała na początku 13 roku życia.majac 6 lat zachorowała na białaczkę miala radioterapię na głowę .Lekarze mówią że to przez tą chorobę rosnie wolno ,przez pół roku urosla tera, 2 cm.Czy jest szansa że urosnie co jeszcze mogłabym zrobić?lekarze twierdzą że wzrost to mały problem u dziewczynki zwłaszcza ,najważniejsze że jest zdrowa.Dla mnie też to jest ważne ale chciałabym wiedzieć że wyczerpałam wszystko jeżeli chodzi o wzros
KOBIETA, 43 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje szansa, że Pani córka jeszcze urośnie. Ma zaledwie 15 lat, a dziewczęta rosną zazwyczaj do 16-18 roku życia, choć jest to kwestia indywidualna.

Jeśli córka jest zdrowa i lekarze nie widzą żadnych nieprawidłowości w wynikach badań, to nie ma Pani powodów do obaw. Najważniejsze, że dziewczynka jest zdrowa. Może tak być, że ze względu na przebytą chorobę, rośnie po prostu wolniej niż rówieśnicy i jak najbardziej jej wzrost może się jeszcze zmienić.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Przykładowe z nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-wieku-15-lat-jeszcze-urosne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-jeszcze-moja-corka-bedzie-rosla,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-ktorego-roku-zycia-rosna-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.