Jak obliczyć niedowagę?

Witam.Moja córka mająca 15 lat waży 48 kg przy wzroście 1.60 cm a chciałaby ważyć 40kg czy ona już ma niedowagę ? boje się że popadnie w anoreksje . Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź .

Witam, Pani córka, wg siatek centylowych, już ma niedoborową masę ciała (około 3 centyli), redukcja masy ciała może dla rosnącego organizmu oznaczać liczne niedobory. Proszę zwrócić uwagę na podstawowy problem córki, tj. z jakiego powodu chce Ona zeszczupleć, gdzie leży istota problemu. Może warto skorzystać z pomocy terapeuty, psychologa?

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam,

Na podstawie udzielonych przez Panią informacji wskaźnik BMI jest na dolnej granicy i wynosi 18,7 (norma 18,5-24,9). Jeżeli córka schudnie do 40 kg jej BMI będzie wynosiło 15,6, a więc będzie to niedowaga a w poszerzonej klasyfikacji wygląda to tak: < 16,0 – wygłodzenie; 16,0–16,99 – wychudzenie (spowodowane często przez ciężką chorobę lub anoreksję); 17,0–18,49 – niedowagę. Proszę nie dopuścić do takiego stanu, chociażby ze względu na to, że córka jest w wieku rozwojowym, gdzie odpowiednia masa ciała będzie pomagała jej się rozwijać.

Witam, BMI teraz to 18,75 więc dla dorosłej kobiety to już na granicy niedowagi.
BMI prawidłowe od 18,5-24,9. Jednak dla dzieci BMI to 25 centyl, czyli też poniżej średniej. Przy 40 kg będzie to niedowaga. Utrata masy ciała nie jest wskazana.