Czy mam już niedowagę?

Mam 15 lat, 173 cm wzrostu i ważę 47-48 kg. Chciałabym się dowiedzieć czy mam niedowagę?
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twoje BMI wynosi 16 i znajduje się poniżej 3 centyla na siatkach centylowych, co oznacza zanczny niedobór masy ciała (niedowagę). Musisz wiedzieć, że nie tylko nadwaga i otyłość są szkodliwe, ale również niedowaga stanowi zagrożenie dla zdrowia.

Najlepiej jeśli udasz się do lekarza, ponieważ przyczyn niedowagi może być wiele. Porozmawiaj o tym również z rodzicami.

Pozdrawiam