Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Znęcanie psychiczne ojca nad córką i poszukiwanie pomocy dla siebie i dziecka

Witam! Niedawno uświadomiłam sobie że mój ojciec znęca się psychicznie nade mną.Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?Gdzie szukać pomocy?Czy jeśli chciałabym uciec z domu z dzieckiem to czy mogłabym liczyć na jakąś pomoc? Niestety nie stać mnie na wynajęcie czegoś a jeśli w tej sytuacji nic się nie zmieni to obawiam się że albo dojdzie do tragedii albo ja wyląduje w wariatkowie bo nie dam rady już psychicznie...
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Dzień dobry!

Pomoc psychologiczną oraz prawną otrzyma Pani np. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Praw Kobiet, Ośrodku Pomocy Rodzinie, Centrum Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Fundacji Niebieska Linia itp.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Witam. Jeśli ma pani tyle lat ile Pani podaje czyli 29, to przede wszystkim trzeba zacząć tak o sobie myśleć, że jest pani dorosłą kobietą, a następnie wprowadzić to w życie i uczyć tego ojca. Trzeba stworzyć inne relacje- na dystans. Poza tym może powiedzieć Pani ojcu co sobie myśli o jego traktowaniu Pani. Może warto pójść do psychologa żeby tego się nauczyć, poczuć to co ja pisze Pani bo to od razu nie przychodzi przecież.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy