Psychiczne znęcanie się nad rodziną

Witam co zrobić jak ojciec znęca się psychicznie nad rodziną wyzywa itp nie wiem co mam z nim zrobić bo jest taka sprawa ze dzięki jemu mama ma razem sumując pieniądze na życie i na opłaty i jest tam mój brat który na to wszystko patrzy co robić ?

Witam,
Po pierwsze COŚ zrobić - ta sytuacja to cierpienie dla mamy i dla brata.
Po drugie - to mama musi zdecydować się na działanie, póki się będzie na nie godziła z takich czy innych powodów nic nie będzie mogło się zmienić.
Po trzecie - warto pójść po pomoc do Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej - Siedziba Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej znajduje się w Poznaniu nad jeziorem Kierskim, a Punkt Interwencji Kryzysowej mieści się w centrum Poznania przy ul. Niedziałkowskiego 30. (http://dik-poznan.cop.pl/)

Może Pan tam pójść najpierw samemu, porozmawiać o możliwościach a potem pójść tam z mamą.
Szkoda życia jej, brata, Pana i szkoda życia ojca - któremu paradoksalnie pomoc też jest potrzebna.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Dzień Dobry Panu,

Proszę skontaktować się telefonicznie lub osobiście, z Ośrodkiem interwencji kryzysowej w Poznaniu, gdzie po wstępnym rozpoznaniu otrzyma Pan bezpłatną i potrzebną pomoc.

Życzę Panu szybkiego i skutecznego zadziałania,
Irena Mielnik-Madej