Obelgi i poniżanie ze strony ojca

witam jak mozna nazwac osobe (muj ojciec)która przez całe życie wyzywa nas juz dorosłych ludzi od debili nieudaczników,skurwysynów(matka nie zyje,ma spokuj chociasz)nikt z rodzenstwa jak cos powie to natychmiast jest zwyzywani i nigdy nie ma racji,ja sie uodporniłem bo mam zajecia z terapeutom,ale rodzenstwo wpoiło sobie te obelgi i poniżanie przez całe zycie i boją sie co kolwiek zrobic bo wpoił im ze są debilami i oni w to wierzą...co z tym zrobc?i gdzie szukać pomocy,

Dzień dobry!

Każdy akt przemocy można i warto zgłaszać na Policji.
Pomocy osobom doświadczającym przemocy udzielają także m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodek Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Stowarzyszenie Niebieska Linia itp.

Pozdrawiam!