Dlaczego mam tak skomplikowane relacje z rodziną?

Witam. Mam 21 lat i strasznie skomplikowane relacje z rodziną. Najbardziej z rodzicami. Nie mam z nimi dobrych relacji , ponieważ nie ma nawet rozmowy , wsparcia ani co najważniejsze chęci do czegokolwiek z ich strony. Co robić ? Na prawde nie mam już sił na to wszystko a wyprowadzić się na razie nie moge jeszcze bo studiuję.

Dzień dobry, niestety czasami bywa tak że rodzice nie potrafią zaspokoić potrzeb swoich dzieci. Często nawet tych potrzeb nie rozumieją. Rozumiem że samodzielne życie jest przed Panią ale czasami dopiero wyprowadzka zmienia relacje z rodzicami, a czasami pozostają te relacje bez zmian. Warto pomyśleć jak może się Pani uniezależnić w obecnej sytuacji żeby nie narażać siebie na dalsze funkcjonowanie w rodzinie która jest bierna. Proszę zastanowić się czy nie da się zmodyfikować swojego planu na przyszłość i własne cele. Niestety nie zawsze udaje nam się zmienić relacje z bliskimi. Na ogół sukcesy są wtedy kiedy obydwie ze stron zauważają że nie jest dobrze. Domyślam się że w Pani domu tylko Pani zauważa problem. Także proszę zastanowić się czy obecnych planów nie da się zmodyfikować. Zapewne samodzielne, niezależne życie pozwoli się zdystansować do pewnych spraw i relacji.
Pozdrawiam A . Pacia