Problem z emocjami w rodzinie

Mam 20 lat. Rok temu wyprowadziłam się z domu rodziców, ponieważ "leczono" mnie na CHAD (jak wykazała diagnoza profesora psychiatrii, niesłusznie). Mieszkam z dziadkami. Studiuję, cieszę się szacunkiem i uznaniem wykładowców, ludzi z zewnątrz., tylko...Rodzice nie chcą mnie znać. Matka odwraca głowę na ulicy, gdy mnie widzi, nie mam wstępu do domu, żadnego zainteresowania, bo "jestem dorosła." Czy mój smutek jest uzasadniony? Czy jestem temu winna? Jak to wytłumaczyć?

Nie wiem, w jakiej atmosferze odbyła się separacja z rodzicami, ani jak wcześniej układały się relacje w rodzinie. Nie wiem także czym podyktowana była decyzja o wyprowadzce i czy była to Pani decyzja. Jeśli jednak czuje się Pani źle z brakiem kontaktu, ma Pani poczucie odrzucenia czy skrzywdzenia, warto zastanowić się nad możliwościami zmiany. Być może nie tylko Pani się tak czuje? Na początek zachęcam do indywidualnej konsultacji z psychologiem, z którym przyjrzy się Pani swoim emocjom, potrzebom i oczekiwaniom. Gdy będzie Pani wiedziała czego potrzebuje i chce, będzie łatwiej podejmować decyzje dotyczące działania.