Czy te leki mają wpływ ma wynik Holtera?

Witam serdecznie. Ostatnimi czasy miałam problemy z szybkim biciem serca , bólem w klatce piersiowej, i strasznym lekiem. Zgłosiłam się do kardiologa który powiedział ze serce jest w porządku ale jeszcze zrobimy holtera. Następnie miałam wizytę u psychiatry który powiedział ze mam zaburzenie lekowe(paniczne) oraz objawy chorobę afektywna-dwubiegunowa. Zostały przepisane leki lamitrin i setaloft. Czy leki mogą powodować wyjscie niemiarodajnego wyniku holtera? Czy warto go robić?
KOBIETA, 24 LAT 7 miesięcy temu

Witam! Jeżeli ma Pani umówione badanie (Holter), to śmiało można je wykonać. Zaordynowane leczenie praktycznie nie ma wpływu na jakość tego badania. Z tą chorobą afektywną dwubiegunową to chyba psychiatra przesadził. To co Pani opisuje rzeczywiście sugeruje zaburzenia lękowe, ale należy zastosować oprócz leczenia "tabletkowego" równolegle psychoterapię. Leczenie farmakologiczne spełnia jedynie rolę terapii objawowej, a należy usunąć źródło tego niepokoju i tu jest niezbędna psychoterapia. Powodzenia W. Łuczkowski.