Co oznaczają kołatanie serca i zaparcia?

Witam. Mam 22 lata. Dokuczaja mi uderzenia goraca ktorym towarzyszy podwyzszony puls i uderzenia zimna ktorym towarzyszy za niski puls. Do tego bole glowy , bole szyi i zawroty głowy. Miewam rowniez zaparcia, ucisk pomiedzy klatka a brzuchem i tętnienie w brzuchu. Sprawy sercowe wykluczone. Robiony holter 48 h i 24 h do tego cisnieniowy i zadnych odchylen. Proba wysilkowa rowniez w porzadku, echo serca tez. Usg jamy brzusznej wykazalo kamice zolciowa ktora jest u nas rodzinna a z aortą wszystko ok. Mam problemy rowniez ze zrzuceniem wagi . Prosze o pomoc bo nie mam pojecia co z tym zrobic a juz mnie to tak irytuje ze sie odechciewa. czegokolwiek. Po wszystkich badaniach mowia ze to nerwica czy tak moze byc?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry, tak, to może być, potocznie mówiąc, nerwica. Potocznie, bo dla specjalisty ta nazwa oznacza wiele różnych zaburzeń, których wspólnymi mianownikami sa: niepokój, dolegliwości somatyczne, poczucie braku zrozumienia i bezradność. Właśnie to odczytałem w Pana pytaniu. Podstawową metodą leczenia jest tu psychoterapia. Spotkania i rozmowy ze specjalistą, który pomoże Panu nauczyć się, jak sobie radzić z kłopotami stwarzanymi przez Pana ciało, z którym trudno się Panu porozumieć. Pomoże znaleźć dobry sposób na zrzucenie nadwagi, opanować niepokój i zrozumieć co oznaczają objawy, których Pan doznaje. Jest Pan młody, co dobrze rokuje zarówno do skuteczności jak i długości trwania terapii. Proszę więc nie zwlekać. W dziale informacji NFZ dowie się Pan, gdzie najbliżej Pana miejsca zamieszkania może Pan otrzymań pomoc i w której placówce są najkrótsze kolejki. Życzę powodzenia.