Dlaczego mam taki problem z sercem?

Witam od pewnego czasu uborykam się z problemem bicia serca tak chodzby serce przeskoczyło dzieje się to przy wdechu , w zeszłym roku było robione echo serca i holter nic nie wykazało poza lekko podwyższonym pulsem kolejna wizyta u kardiologa też nic nie wykazała morfologia wyniki dobre.Dodam że przy tych objawach pojawią się pisk w uszach , ucisk w skroniach i parcie na stolec , lęk że coś się będzie zaraz dziać. Lekarz rodzinny nie chce wystawić żadnego skierowania na inne badania. Objawy nie mijają są dni że dzieje się to często a są dni że nie ma wcale. Czasami są tylko mocne uderzenia serca (puls w normie) co robić?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Prawidłowo, że wykonano u Pana niezbędne badania diagnostyczne, które mogły wykluczyć poważne schorzenia w obrębie układu krążenia.

Z przedstawionych objawów można by stwierdzić, że przyczyną Pana dolegliwości prawdopodobnie nie jest żadna konkretna jednostka chorobowa, a podłoże lękowe i emocjonalne.

Możliwe, że rozwinęła się nerwica lękowa. Jest to schorzenie nasilające się pod wpływem czynników stresogennych, przeżytej traumy, czy przewlekłego zmęczenia i osłabienia organizmu.

Do najważniejszych objawów nerwicy lękowej można zaliczyć: ogólny niepokój i lęk na przykład przed zachorowaniem, ból i ucisk głowy i w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, przyspieszony puls, duszności, płytki oddech, czy suchość w jamie ustnej. Mogą pojawiać się też różnego rodzaju nerwobóle, jak i problemy jelitowe.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Dlatego też proponujemy stacjonarną konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą.

Specjalista po dokładnym wywiadzie będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-a-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.