Dlaczego mam problem z nabraniem powietrza?

Witam mam 34 lata. 14miesięcy temu czyli tuż 4 miesiace po porodzie pojawiły się u mnie problemy z niemożnością nabrania powietrza. Barki , łopatki mega pospinane. Pomogły masaże. Od tygodnia czasu mam to samo znów nie mogę nabierać powietrza. Poszłam do fizjo i jestem bardzo pospinana. Co jaka czas czuje ulgę ale jeszcze mi to nie minęło . Bardzo ciężko z tym żyć przy małym dziecku. Zatyka mnie co jakiś czas mam blokadę. Co zrobić ? Jak sobie pomoc. Dodatkowo zażywam magnefar b6 forte i valudol. Nie czuje poprawy. Endokrynologicznie ok. Neurolog dał skierowanie na rehabilitacje. Rodzinny zlecił mocz morfologię tez wszystko ok. Już nie wiem co robić Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że rozpoczęła już Pani pewną diagnostykę oraz odbyła wizyty u specjalisty, aby poznać przyczynę opisanych dolegliwości.

Na pewno warto rozszerzyć diagnostykę, aby poznać przyczynę takich objawów. Zalecone może być wykonanie rtg klatki piersiowej, spirometrii, a także echa serca. W takim postępowaniu będzie można wykluczyć problemy z układem krążenia oraz oddechowym.

Niemożność wzięcia pełnego oddechu jest bardzo często związana z rozwojem nerwicy lękowej - jest to zaburzenie mogące utrudniać codzienne funkcjonowanie, charakteryzuje się występowaniem uogólnionego lęku. Specyficznymi objawami są najczęściej wspomniane problemy z oddychaniem, duszności, bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, przyspieszony puls, czy zawroty głowy.

Wspomniane też przez Panią napięcie mięśni, które było leczone u fizjoterapeuty, może mieć związek ze wskazaną dolegliwością oraz występowaniem tego typu zaburzenia.

Proponujemy więc stacjonarną konsultację u lekarza kardiologa oraz psychiatry. Specjalista po wnikliwym badaniu przedmiotowym i analizie wszystkich wyników badań będzie mógł podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.