Jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach?

Witam jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach Bóle i zawroty głowy Ciężkość na klatce piersiowej na środku Pulsowanie żyły na szyj po lewej stronie było widać jak pulsuje Senność Zmęczenie Mrowienie twarzy Kłucie pod lewa piersią Mam niedoczynność tarczycy Oraz 8 nieznacznych zmian w mozgu tak mi wyszło na tomografii głowy Problemy z kręgosłupem 2 razy miałam rehabilitację

Dzień dobry,

co do wykonania badań MR kregosłupa szyjnego, usg tt szyjnych, ze względu na ciężkość na klatce piersiowej wskazana diagnostyka kardiologiczna ekg spoczynkowe jeśli okazało by się, że badanie nic by nie wykazało poważnego to wskazane było by holter ekg 24 godzin. Laboratorium badania z krwi morfologia z rozmazem, CRP, OB, lipidogram, potas, sód, magnez, vit B 12, kreatynina, białko cał.

Najlepsze wyjście udanie się do lekarza rodzinnego który wykona badanie przedmiotowe i oceni stan zdrowia i zleci badania lub konsultacje neurologa, kardiologa ale to już zależy od badania przedmiotowego i objawów klinicznych.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. W pierwszej kolejności, aby poznać źródło takich dolegliwości zalecamy rozszerzenie diagnostyki o takie badania, jak dokładniejszy rezonans magnetyczny głowy, a także kręgosłupa w odcinku szyjnym. Możliwe, że rozwinęły się zmiany zwyrodnieniowe lub dyskopatia w obrębie kręgosłupa, powodując niektóre wymienione przez Panią dolegliwości.

Dodatkowo należałoby wykonać USG tętnic szyjnych, aby sprawdzić ich stan funkcjonowania. Natomiast w przypadku problemów kardiologicznych, warto by wykonać echo serca oraz holter dobowy EKG. Wszystkie większe zmiany powinny być zauważone we wspomnianych badaniach.

Możliwe, że większość towarzyszących objawów związana jest z podłożem lękowym. Ucisk w klatce piersiowej, zawroty głowy, kołatanie serca, czy parestezje mogą być wynikiem nerwicy lękowej.

Zalecamy Pani wizytę stacjonarną u lekarza kardiologa oraz neurologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania oraz rozszerzeniu diagnostyki.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-przy-polykaniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.