Dlaczego mam to pulsowanie w szyi?

Dzień Dobry Od kilku tygodni odczuwam pulsowanie w okolicy szyi tak w dołku między kośćmi obojczykowymi. To pulsowanie jest widoczne. Wzrasta wraz ze wzrostem ciśnienia. Leczenie się na ciśnienie. Regularnie przyjmuje Valsacor. Gdy ciśnienie jest w normie, przy leżenie to pulsowanie jest odczuwalne. Zgrywa się z biciem serca. Nie odczuwam żadnych boleści ale nie ukrywam, że jest to niezbyt komfortowe. Dodam, że od tygodnia przyjmuje Amitriptylinum. Lekarz neurolog zdiagnozował neuralgię potyliczną. Mam olbrzymi lęk przed chorobami nowotworowymi. Czy wskazana wizyta u kardiologa? Przeczytałem, że takie objawy daje przyzwojak tętnicy szyjnej...

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia.

Bardzo dobrze, że jest Pani pod opieką specjalisty oraz regularnie monitorowany jest stan zdrowia.

Analizując wskazane dolegliwości oraz występujące choroby przewlekłe, można by stwierdzić, że taki objaw związany z pulsowaniem prawdopodobnie ma znaczący związek z nadciśnieniem tętniczym oraz pracą serca. Możliwe, że niezbędna może okazać się modyfikacja leczenie lub dawkowania preparatu.

Ponadto należy podkreślić, że taki objaw często związany być może z rozwojem nerwicy lękowej. Wspomniany przez Panią lęk przed chorobami może o tym jak najbardziej świadczyć. Taka przypadłość daje wiele objawów psychosomatycznych, jak: przyspieszony puls, bóle w klatce piersiowej, duszności, uczucie guli w gardle, czy bóle głowy.

Zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza kardiologa oraz psychoterapeuty. Specjalista po badaniu przedmiotowym oraz przeprowadzonym wywiadzie będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania, aby złagodzić współtowarzyszące dolegliwości i poprawić Pani jakość życia.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.