Dlaczego mam te pulsowania w głowie?

Dobry wieczór mam 30LAT mam takie pytanie pulsuje mi głową z prawej strony w dzień jest ok ale gdy kładę się nie mogę spać ciśnienie mam różne nie więcej niż 140na 85puls mam większy 90 tak skacze miałem r robione różne badania i nie wiadomo nic co jest grane rezonans głowy nic tętnice czyste nie wiem co robić...

BÓLE GŁOWY mogą mieć bardzo różne przyczyny, także związane z wysiłkiem pracą, postawą kręgosłupa, ale i z napieciem nerwowym

Pana ciśnienia są zbyt wysokie, do kontroli dalszej ! DO INTERPREATCJI KLINICZNEJ< do badań labor; EKG etc ;zależnie od objawów i sprawności Pacjenta!! Jakie ciśnienie, ogólna kondycgaja, tryb życia, pracy, sen Jakie dolegliwosci ??? Nie ma powodu do niepokoju! POWINIEN PAN omówić z Lekarzem leczącym, który zna Pani historię , schorzenia, wyniki badań; Ważny pełny wywiad; Wyniki badań dodatkowych laboratoryjnych, EKG, USG, TK, MRI; Inne konsultacje specjalistyczne Ważny PACJENT: stan zdrowia fizyczny i psychiczny, aktywność , rodzaj pracy ; Do konsultacji z dokumentacja medyczną ; OPISY BADAŃ MRI, TK do interpretacji klinicznej, po konsultacji neurologicznej ; Pozdrawiam i zapraszam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do wizyty u Pańskiego lekarza rodzinnego, kardiologa lub neurologa. W pytaniu zawarł Pan informację o wykonanym już badaniu MR, którego wynik został oceniony jako dobry. Ponadto przedstawia Pan dane na temat ciśnienia krwi, które bywa podwyższone. Puls również jest wyższy niż wskazują na to normy u zdrowego człowieka. Bóle głowy określa Pan jako pulsujące. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą dokładniej ocenić przyczynę Pańskich dolegliwości. Lekarz specjalista zleci odpowiednie testy takie jak: morfologia krwi, poziom jonów w organizmie, poziom hormonów czy analiza ogólna moczu. Dodatkowo mogą zostać wykonane badania obrazowe np. echo serca. Należy także pomyśleć o wykonaniu EKG oraz o kontroli ciśnienia krwi poprzez codzienne pomiary. Z tych względów wizyta u lekarza wydaje się być nieunikniona. Jeśli napotyka Pan na problemy z dostępnością wizyt w przychodniach to warto spróbować zasięgnąć opinii lekarskiej poprzez teleporadę.

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

https://zywienie.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-na-czubku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.