Dlaczego mam te pulsowania w głowie?
Dobry wieczór mam 30LAT mam takie pytanie pulsuje mi głową z prawej strony w dzień jest ok ale gdy kładę się nie mogę spać ciśnienie mam różne nie więcej niż 140na 85puls mam większy 90 tak skacze miałem r robione różne badania i nie wiadomo nic co jest grane rezonans głowy nic tętnice czyste nie wiem co robić...

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do wizyty u Pańskiego lekarza rodzinnego, kardiologa lub neurologa. W pytaniu zawarł Pan informację o wykonanym już badaniu MR, którego wynik został oceniony jako dobry. Ponadto przedstawia Pan dane na temat ciśnienia krwi, które bywa podwyższone. Puls również jest wyższy niż wskazują na to normy u zdrowego człowieka. Bóle głowy określa Pan jako pulsujące. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą dokładniej ocenić przyczynę Pańskich dolegliwości. Lekarz specjalista zleci odpowiednie testy takie jak: morfologia krwi, poziom jonów w organizmie, poziom hormonów czy analiza ogólna moczu. Dodatkowo mogą zostać wykonane badania obrazowe np. echo serca. Należy także pomyśleć o wykonaniu EKG oraz o kontroli ciśnienia krwi poprzez codzienne pomiary. Z tych względów wizyta u lekarza wydaje się być nieunikniona. Jeśli napotyka Pan na problemy z dostępnością wizyt w przychodniach to warto spróbować zasięgnąć opinii lekarskiej poprzez teleporadę.
https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne
https://zywienie.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-na-czubku