BÓLE GŁOWY mogą mieć bardzo różne przyczyny, także związane z wysiłkiem pracą, postawą kręgosłupa, ale i z napieciem nerwowym
Pana ciśnienia są zbyt wysokie, do kontroli dalszej ! DO INTERPREATCJI KLINICZNEJ< do badań labor; EKG etc ;zależnie od objawów i sprawności Pacjenta!! Jakie ciśnienie, ogólna kondycgaja, tryb życia, pracy, sen Jakie dolegliwosci ??? Nie ma powodu do niepokoju! POWINIEN PAN omówić z Lekarzem leczącym, który zna Pani historię , schorzenia, wyniki badań; Ważny pełny wywiad; Wyniki badań dodatkowych laboratoryjnych, EKG, USG, TK, MRI; Inne konsultacje specjalistyczne Ważny PACJENT: stan zdrowia fizyczny i psychiczny, aktywność , rodzaj pracy ; Do konsultacji z dokumentacja medyczną ; OPISY BADAŃ MRI, TK do interpretacji klinicznej, po konsultacji neurologicznej ; Pozdrawiam i zapraszam
Witamy,
w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do wizyty u Pańskiego lekarza rodzinnego, kardiologa lub neurologa. W pytaniu zawarł Pan informację o wykonanym już badaniu MR, którego wynik został oceniony jako dobry. Ponadto przedstawia Pan dane na temat ciśnienia krwi, które bywa podwyższone. Puls również jest wyższy niż wskazują na to normy u zdrowego człowieka. Bóle głowy określa Pan jako pulsujące. Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań, które pozwolą dokładniej ocenić przyczynę Pańskich dolegliwości. Lekarz specjalista zleci odpowiednie testy takie jak: morfologia krwi, poziom jonów w organizmie, poziom hormonów czy analiza ogólna moczu. Dodatkowo mogą zostać wykonane badania obrazowe np. echo serca. Należy także pomyśleć o wykonaniu EKG oraz o kontroli ciśnienia krwi poprzez codzienne pomiary. Z tych względów wizyta u lekarza wydaje się być nieunikniona. Jeśli napotyka Pan na problemy z dostępnością wizyt w przychodniach to warto spróbować zasięgnąć opinii lekarskiej poprzez teleporadę.
https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne
https://zywienie.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-na-czubku
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co robić z tą bolesnością głowy? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam to kłucie głowy podczas wstawania? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego odczuwam pulsowanie skroni? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam często zawroty głowy? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam takie objawy ze strony głowy? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Ile mogą potrwać te zawroty głowy? – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
- Co robić z takimi kłuciami w głowie? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Co robić z bólem głowy u 34-latki? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam ten ból podstawy czaszki? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam ból głowy przy wysiłku fizycznym? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
artykuły
Ból głowy na czubku - przyczyny, diagnostyka i leczenie
Ból głowy na czubku dokucza z wielu różnych przycz
Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z układem krążenia. "Wysokie ciśnienie już nie jest cichym zabójcą, daje widoczne objawy"
Wysokie ciśnienie krwi, niska tolerancja wysiłku c
Badania obrazowe - rodzaje, wskazania, przygotowanie, bezpieczeństwo
Badania obrazowe to grupa diagnostycznych procedur