Co robić z bólem głowy u 34-latki?

Witam od jakiegoś czasu boli mnie głowa w skroniach i z tyłu głowy potylicy ,nudności ,ucisk w klatce piersiowej ,uderzenia gorąca ,tak jakby twarz rozpalała ,ogólne osłabienie ,tak już od paru miesięcy ,co robić jakieś badania co to może być a dodam jeszcze że zdarzyło mi się omdlenie chwilowe
KOBIETA, 34 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękuję za podzielenie się swoją sytuacją zdrowotną. Domyślam się, że opisane przez Panią objawy mogą być niepokojące i uciążliwe. Zrozumiałe jest, że martwi się Pani o swoje zdrowie i chce znaleźć przyczynę tych dolegliwości.

Wspomniane symptomy mogą mieć różnorodne przyczyny, które warto dokładnie zbadać. Mogą one wynikać z problemów neurologicznych, kardiologicznych, hormonalnych, jak również być związane ze stresem i napięciem emocjonalnym.

W pierwszej kolejności warto, by udała się Pani do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią na odpowiednie badania. Pomocne będzie wykonanie badań krwi, w tym pełnej morfologii, poziomu elektrolitów, glukozy oraz hormonów tarczycy (TSH, FT3, FT4). Również EKG i echokardiografia mogą być przydatne w ocenie funkcji serca oraz w celu wykluczenia zaburzeń kardiologicznych. Holter EKG, monitorujący pracę serca przez 24-48 godzin, może wykryć ewentualne zaburzenia rytmu serca.

Warto również skonsultować się z neurologiem i być może wykonać tomografię komputerową (TK) lub rezonans magnetyczny (MRI) głowy, aby wykluczyć przyczyny neurologiczne.

Proszę również monitorować swoje objawy i zwracać uwagę na ewentualne czynniki, które mogą je nasilać. Ważne jest także dbanie o zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną oraz unikanie stresu. Dobrze byłoby przyjrzeć się swojej codzienności pod kątem korelacji zdarzeń stresowych (i dla organizmu i dla psychiki) z epizodami bólów głowy.

Zachęcam do zapoznania się z artykułami, które mogą dostarczyć dodatkowych informacji:

- https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

- https://portal.abczdrowie.pl/koitalny-bol-glowy-przyczyny-objawy-i-leczenie

- https://portal.abczdrowie.pl/uderzenia-goraca-w-menopauzie

- https://portal.abczdrowie.pl/omdlenia-odruchowe

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia oraz znalezienia przyczyny dolegliwości.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.