Co mam robić tymi zawrotami głowy?

Dzień dobry, od ok 2 tygodni męczą mnie bóle głowy ( jakby zgniatało imadło ), szczególnie przy pochyleniu, zawroty głowy. Ból jest różny, czasem obejmuje jedna stronę głowy, ale najczęściej całą. Środki przeciwbólowe łagodzą ból ale nie likwidują go. Czuje się ospała i brak mi energii. Dodatkowo nie mogę się ogrzać, ciagle jest mi zimno a szczególnie marzną stopy i dłonie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Domyślam się, że doświadczany przez Panią ból oraz zawroty głowy znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Dlatego dobrze byłoby jak najszybciej zdiagnozować przyczynę i jej zapobiec.

Etiologia bólów głowy jest zróżnicowana. Postawienie diagnozy zazwyczaj udaje się po konsultacji z lekarzami kilku specjalności oraz wykonaniu zaleconej listy badań. Najbardziej niebezpieczne są bóle głowy, które pojawiły się nagle lub gdy towarzyszą im inne silne objawy, jak wymioty, gorączka, zaburzenia widzenia, strata przytomności.

Poza tym ból głowy może być oddzielnym schorzeniem sam w sobie lub może towarzyszyć innym procesom chorobowym toczącym się w organizmie. Migrena oraz napięciowe bóle głowy wymieniane są jako najczęstsza postać tej dolegliwości. Bóle migrenowe często odczuwane są z jednej strony głowy. Napięciowe bóle głowy pojawiają się po przebytym stresie – mówimy tutaj zarówno o stresie odczuwanym w sferze emocjonalnej, jak i fizjologicznym stresie organizmu, czyli np. za mała ilość snu, niewłaściwe odżywianie.

Z krótkiego opisu, który Pani zamieściła, niestety nie jest możliwe domniemanie przyczyny bólów głowy i zawrotów, które Pani dokuczają. Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego, szczegółowe opisanie okoliczności, w jakich objawy się pojawiają i dalszą diagnostykę według jego wskazówek. Być może przydatna będzie później konsultacja u lekarza neurologa, okulisty, czy też laryngologa pod kątem zawrotów głowy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego opanowania przykrych dolegliwości.

Po więcej informacji zapraszam do artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napieciowy-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.