Co mam robić z tymi silnymi bólami głowy mając 30 lat?

Witam mam 30 lat,od pewnego czasu bardzo często boli mnie głowa,muszę przyjąć kilka tabletek aby przeszło,czasami ból jest nie do wytrzymania .Ponadto zauważyłam problemy z pamięcią ,nie pamiętam wydarzeń np. z przed miesiąca tym bardziej które wydarzyły się wcześniej,bardzo szybko się denerwuje ,zwykłe rzeczy potrafią doprowadzić mnie do złości nad którą nie jestem w stanie zapanować ,nie wiem co się ze mną dzieje.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Bóle głowy to bardzo dokuczliwy objaw, a jeśli trudno poddają się lekom przeciwbólowych, domyślam się, jak bardzo potrafią skupić uwagę na sobie i utrudnić funkcjonowanie.

Bóle głowy są nieswoistym objawem, to znaczy mogą mieć bardzo różnorodne źródło. Zazwyczaj należy działać systematycznie i wykluczać kolejne możliwości. Szybkie działanie jest potrzebne jedynie wówczas, gdy ból głowy jest nagły, albo gdy współwystępują z nim inne objawy, jak wymioty, gorączka, utrata przytomności, zaburzenia widzenia. Prawdopodobnie w celu postawienia diagnozy potrzebne będą spotkania z lekarzami kilku specjalności oraz wykonanie zaleconych przez nich badań.

Najczęściej występującymi bólami głowy jest migrena lub napięciowe bóle głowy. Te ostatnie są najczęściej skutkiem długotrwałego stresu, emocjonalnego napięcia lub niewłaściwego trybu życia (brak snu, nieodpowiednia dieta).

Ponieważ pisze Pani również o silnych emocjach, złości, braku równowagi, proponowałabym przyjrzeć się możliwości psychosomatycznego źródła doświadczanego bólu. Jeśli obserwuje Pani u siebie zwiększoną drażliwość, czy odpoczywa Pani odpowiednią ilość czasu? Czy troszczy się Pani o swoje potrzeby, czy może są pozostawiane na końcu, wobec dużej ilości obowiązków? Niewiele napisała Pani o swojej sytuacji, więc snuję jedynie przypuszczenia. Często rozdrażnienie, problemy z pamięcią mogą mieć związek z dużym obciążeniem emocjonalnym, fizycznym, przepracowaniem, lękami, pozostawianiem dla siebie samej zbyt małej przestrzeni wobec potrzeb innych osób.

Sugeruję, by udała się Pani do lekarza rodzinnego, opisując mu problem i prosząc o sugestię badań lub ewentualnie skierowanie do kolejnych specjalistów. Prawdopodobnie jednym z pierwszych tropów będzie neurolog. Ból głowy może być związany z problemami ze wzrokiem – zatem okulista. Nerwicowe podłoże bólów głowy wyjaśni psychiatra. Być może trudności w opanowaniu codziennych emocji można byłoby omówić z lekarzem psychologiem/psychoterapeutą. Nie musi być to terapia, być może kilka konsultacji pomogłoby Pani stanąć na nogi.

Podpowiadam również do przeczytania kilka artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napieciowy-bol-glowy

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do wewnętrznego spokoju i dobrostanu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.