Dlaczego mam te bóle głowy mając 35 lat?
Witam mam pytanie codziennie boli mnie głowa,mam wrażenie że przez głowę przechodzą mi prądy,byłam u neurologa miałam MR wyszło że mam jakieś ogniska zapalne ale lekarz stwierdził że jest to normalne i mam niczego się nie obawiać,mam również lordozę szyjna zniesiona u lekarza też słyszałam że jest ok co mogę jeszcze zrobić i gdzie się udać bo boje się nawet spać bo w nocy niekiedy też mam wrażenie że przez głowę przechodzą prądy

KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Ból głowy potrafi być bardzo uporczywy i znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Domyślam się, że jest to niepokojące, kiedy bóle pojawiają się codziennie wraz z uczuciem przechodzących przez głowę mikroprądów.
Objaw ten może wynikać z bardzo wielu przyczyn zdrowotnych, jedną z nich mogą być zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa szyjnego.
Jeśli neurolog oraz inne konsultacje nie wykazały poważnych problemów zdrowotnych, a objawy wciąż są obecne i wpływają na Pani codzienne funkcjonowanie, proponuję dalszą diagnostykę oraz podejścia terapeutyczne.
Biorąc pod uwagę Pani objawy, może być korzystne skonsultowanie się z innym specjalistą, na przykład z drugim neurologiem w celu uzyskania drugiej opinii. Ponadto, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty w zakresie medycyny funkcjonalnej, który może przyjrzeć się Pani przypadkowi z szerszej perspektywy, uwzględniając między innymi aspekty żywieniowe, styl życia oraz możliwe czynniki środowiskowe mogące wpływać na Pani stan zdrowia.
Metody takie jak terapia manualna, fizjoterapia, a także techniki relaksacyjne mogą przynieść ulgę w przypadku bólu głowy oraz problemów z kręgosłupem szyjnym. Warto również rozważyć konsultację z psychologiem, ponieważ długotrwały stres i niepokój mogą być zarówno przyczyną, jak i nasilać objawy bólu głowy i uczucie prądów w głowie.
Oto kilka artykułów, które mogą dostarczyć więcej informacji na ten temat:
https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/napieciowy-bol-glowy
Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne i że niedługo uda się znaleźć skuteczne metody złagodzenia Pani dolegliwości. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i spokojnych, bezbolesnych nocy.