Dlaczego mam te częste bóle głowy?

mam nadczynność tarczycy i dostałam od lekarza propranolol 20mg x3 dziennie, a do tego napięciowo-pulsacyjny ból głowy. na który nie działają zwykłe tabletki, tylko muszę brać nalgesin forte. Mój problem polega na tym że ostatnio coraz częściej boli mnie głowa i nie jestem pewna czy to od leków czy ogólnie. Dodatkowo nie wiem czy mogę przyjmować moje leki na ból głowy, a wizyta u lekarza rodzinnego dopiero za kilka dni. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Bardzo dobrze, że jest Pani pod stałą opieką lekarza i przyjmuje regularnie przepisane leki. To istotne, by zachować dobre samopoczucie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Trudno z racji odległości ocenić Pani aktualny stan zdrowia, dlatego zalecamy konsultację z lekarzem internistą lub neurologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu. Prawdopodobnie będzie wymagana zmiana preparatów leczniczych oraz modyfikacja dawkowania.

Istnieje przypuszczenie, że dotychczasowe leki lub ich dawka okazały się niewystarczające, aby złagodzić Pani dolegliwości bólowe.

W razie braku poprawy może zostać podjęta decyzja o poszerzeniu diagnostyki o takie badania, jak echo serca, czy tomografia komputerowa głowy.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-naczyniowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.