Dlaczego mam te nawroty bóli głowy?

Witam.Od tygodnia boli mnie głowa jest to ból kilka razy dziennie trwa ok 5sekunt i przestaje. Boli w różnych miejscach.dodam że wogole nie pije kawy .alkoholu i nie palę papierosów.tabletki przeciwbólowe nie pomagają.najwiecej boli jak jestem w ruchu.mniej przy siedzeniu albo leżeniu nie wiem czym to może być spowodowane trochę się martwię

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli dolegliwości, które Pani opisuje będą utrzymywały się przez dłuższy czas, to warto udać się do lekarza rodzinnego bądź bezpośrednio do neurologa.

Przyczyn bólu głowy jest naprawdę wiele. Istotna jest nie tylko dokładna lokalizacja bólu i częstotliwość jego występowania, ale również objawy towarzyszące oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Lekarz zbierze wywiad i w razie potrzeby zaproponuje Pani odpowiednie badania diagnostyczne.

Bardzo częste są to tzw. napięciowe bóle głowy, które mogą występować aż u 70% populacji. Pojawiają się one na skutek przemęczenia czy też długotrwałego stresu. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdzie Pani w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.