Jakie mogą być przyczyny bólu głowy u 40-latka?

Witam.Od 3 tygodni boli mnie głowa.Badania(badanie u neurologa tomograf,morfologia,prześwietlenie odcinka szyjnego,ciśnienie średnio 110/70 puls 60)nic nie wykazały.Czy przyczyną może być to że ostatnio oddawałem krew 5miesięcy temu? Oddaję krew od 3 lat (ok 8 razy). Dziękuję

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, lokalizacja bólu, natężenie bólu, objawy towarzyszące bólowi, charakter bólu, czas trwania bólu (czy ciągły czy napady).
Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe, trzeba stosować specjalne leczenie (np. w migrenie tryptany, profilaktykę, czasem botox).
Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu.
Oddawanie krwi nie powinno być przyczyną bólu głowy. Czasem ból głowy może wystąpić w dniu oddania krwi, ale nie po 5 miesiącach od oddania.. Wskazana pełna konsultacja u specjalisty zajmującego sie bólami głowy, być może dalsze badnaia dodatkowe, konsultacje, próby leczenia.

Pozdrawiam