Co może być przyczyną codziennych bólów głowy?

Od dłuższego czasu odczuwam codziennie bóle głowy. Ból kłujący, tępy, ściskający w części ciemieniowej i skroniowej. Czasami promieniuje na czoło, nozdrza, uszy. W uszach słyszę stały pisk. Często zaczyna mi w jednym uchu dzwonić przez kilka sekund. Czuję się słaba i zmęczona, często kręci mi się w głowie. Co może być przyczyną? Co robić? Wyniki morfologii, ob, mikroelementów, tsh, cholesterol, ferryna w normie.

Czy była Pani ukąszona przez kleszcza, czy sa zaburzenia snu? Czy tarczyca była badana (TSH)? Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa, być może konieczne będą badania dodatkowe, np. TK lub MR głowy.
Pozdrawiam