Co może być przyczyną nawracających bólów głowy?

Witam. Mam pytanie. Po omdleniu w Sylwestra mój 25 letni syn miewa powracające bóle głowy. Pierwszy raz zdarzyło się to mniej więcej po miesiącu od zdarzenia. Raz był to ból tak silny, że zabrało go pogotowie. Zrobiono tomografię mózgu bez kontrastu - nic nie wykazało. Podstawowe wyniki krwi - tez wszystko w porządku. Podano leki, uspokoiło się. Jednak ból powraca. Jest odczuwalny jakby z przodu głowy nad czołem. Przy zginaniu głowy do przodu, ma wrażenie, że bolą go zatoki czołowe nad nosem. Przy tym nie ma kataru i nos jest drożny. W między czasie szukając przyczyn miał robione również zdjęcie szerokoobrazkowe zębów i wykazało, że ma trzy niewyrżniete ósemki oraz nawet jedną dziewiątkę po stronie lewej, które są ustawione poprzecznie, bo nie mają miejsca. Nie wiem czy te zęby mogą dawać takie dolegliwości bólowe? Czy szukać jeszcze innych przyczyn? Syn odebrał też wynik z prześwietlenia kręgosłupa szyjnego z ubiegłego roku, na którym jest napisane, że ma zniesioną lordozę szyjną. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jakie mogą być przyczyny tych nawracających bólów? Ciężko mu cokolwiek robić i cały czas fatalnie się czuje. Przeciwbólowe tabletki pomagają na krótki okres czasu.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna.
Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy, borelioza), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Wskazana konsultacja neurologiczna,lekarz zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do laryngologa, być może konieczne będą badania dodatkowe, np. MR głowy lub angio-MR naczyń mózgowych.
Pozdrawiam . Magdalena Nowaczewska