Co oznacza dyskretne hyperdesyjne ognisko?

Zgłosiłem się że skierowaniem na izbę przyjęć z byłem głowy lekarz na izbie zlecił TG głowy bez kontrastu ,wynik badania wykazal ,w obrębie gałki bladej po lewej stronie dyskretne hyperdesyjneognisko Sr 6mm(densyjnosc ok 50j.Hu a badanie MR mózgowie bez zmian a glowa boli nadal co mam robić dalej ?

Istnieje wiele przyczyn bólów głowy. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do neurologa, najlepiej takiego, który specjalizuje sie w leczeniu bólu. Badanie MR głowy jest dokładniejsze niż KT, jeśli nie wykazało zmian, prawdopodobnie ich nie ma. Warto jeszcze wykonać badanie naczyń mózgowych (angio KT lub angio-MR celem wykluczenia malformacji naczyniowej.
Pozdrawiam