Dlaczego tak bardzo mnie boli głowa?

Witam i z gory dziekuje za odpowiedzi, otóż moj problem polega na tym ze boli mnie glowa. Przy naglych ruchach glowa lub konczynami odczowam miejscowy bol mózgu z przodu w okolicy czola. bol pojawia sie przede wszystkim podczas kiwania gora dol, kiedy kiwam glowa na boki bol nie dokucza. kiedy jade rowerem kazda nierownosc na drodze powoduje bol w tym miejscu rowniez kiedy biegne. nie odczowam innych dolegliwosci, wzrok ok jestem mlody wysportowany, nie pije nie pale nie biore zadnych lekow. pierwszy raz odczułem to w roku 2013 jednak teraz objawy sie nasilily i nawet lekkie kiwanie powoduje bol, kiedys budzilem sie z uciskiem na prawej skroni przez kilka tygodni jednak to ostało. chlopak 22 lata trenowalem boks kilka lat, bol mi to uniemożliwia. bylem na MRI glowy jednak wyniku nie dostalem wiec prawdopodobnie nic nie wykryli.

Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok), boreliozie. Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Ból przy ruchach głową może sugerować przyczynę w zatokach - wskazana konsultacja laryngologiczna. Bezwzględnie powinien Pan otrzymać wynik badania MR, nie ma znaczenia czy był w normie czy nie, prosze się domagać wyniku, Wskazane również badanie angio-MR naczyń mózgowych ( jeśli nie było wykonane). Pozdrawiam.