Jak leczyć bóle głowy w okolicach skroni?

Witam Corka lat 23 od dluzszego czasu ma bole glowy w okolicach skroni z promieniowaniem bo policzkow i zebow. Trwa to kilka mies probowalusmy leki na zatoki ale nue wiele to pomaga. Gdzue sie udac po pomoc od jakich badan zaczav?

W pierwszej kolejności konsultacja neurologiczna, badanie MR głowy.
Ocena stawów skroniowo-żuchwowych - ich patologia również może powodować podobne bóle -chirurg szczękowy. Jest wiele przyczyn bólu głowy. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Dobry neurolog dokładnie zbierze wywiad i pomoże ustalić rozpoznanie. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani/u

Zaprezentowane przez Panią/a przewlekające się symptomy (występujące u Pani/a Córki) mogą zaniepokoić, dlatego proszę nie czekać i skonsultować się osobiście z lekarzem pierwszego kontaktu/neurologiem, celem rozwiania wątpliwości.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani/u i Córce życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com