Dlaczego mam te bóle głowy i skoki ciśnienia?

Witam ma 52 lat od pół roku źle się czuje robilam wszystkie badania ale wyniki są ok Źle się czuje jak wstanę z łóżka kręci mi się w głowie skaczę mi ciśnienie wogle nie mam siły Do życia . Dziwny ucisk w głowie jak by miała pęknąć. Nie mogę siedziec ai chodzić tylko leżeć albo jeździć na rowerze . Proszę o pomoc bo tak nie da się żyć. Lekarze u których byłam - kardiolog -neurolog temograf z kontrastem torbiel zatok - ralyngolog - okulista -ginekolog - psycholog - psychiatra

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ucisk w głowie to dolegliwość, która może, ale nie musi wynikać z przyczyn neurologicznych. Może być bowiem związana z chronicznym zmęczeniem, przewlekłym stresem, niską aktywnością fizyczną, wadami postawy czy błędami żywieniowymi (np. głodówką).

W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć poważne choroby. Dobrze by było ponownie udać się do neurologa, który przeprowadzi wnikliwy wywiad lekarski. Ważna jest bowiem lokalizacja ucisku, czas trwania, nasilenie ucisku, charakter bólu czy zależność od pozycji ciała. Już sam wywiad może wiele wnieść do diagnostyki pacjenta. W dalszej kolejności wykonuje się badania specjalistyczne.

Najczęściej uciskający ból głowy związany jest z napięciowym bólem głowy. Dolegliwości bólowe mogą nasilać się podczas pochylania, lecz zazwyczaj pojawiają się bez żadnej konkretnej przyczyny. Ból jest tępy, uciskający i rozproszony po całej głowie. Więcej na ten temat przeczyta Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie.

Inną przyczyną może być migrena. Chory odczuwać może uczucie pulsowania, niepokój, zaburzenia widzenia, zawroty głowy czy nadwrażliwość na zapachy. Objawy potęguje światło, alkohol, kawa i herbata. Ból jest bardzo silny i zazwyczaj obejmuje jedną stronę. Szczegółowe informacje na temat migreny znajdzie Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-migreny-jak-je-rozpoznac.

Czasem jednak zdarza się, że ucisk w głowie zależny jest od kręgosłupa czy zębów. Warto więc byłoby odwiedzić stomatologa oraz ortopedę. O wpływie kręgosłupa na schorzenia głowy przeczyta Pani poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.