Dlaczego mam te nudności i zawroty głowy po porodzie?

Witam, od kilku miesięcy cierpię na zawroty głowy, nudności ale bez wymiotów, nie mam siły kompletnie na nic. Czasem czuje się tak źle że chce mi się płakać z bezsilności. Nawet w gorące dni potrafię miec dreszcze a w nocy oblewa mnie zimny pot. Jestem 5 miesięcy po porodzie przez cc nie wiem czy to ma znaczenie. Moje dziecko przesypia cale noce a mimo to ja ciagle czuje się spiaca drażliwa, mam nudności i popostu ,,niemoc". Bardzo proszę o pomoc, jakas podpowiedź jakie badania zrobic czy udać się do jakiegoś konkretnego specjalisty? Pozdawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zachęcamy, by jak najszybciej skonsultować opisane przez Panią niepokojące objawy – zawrotów głowy, dreszczy, nudności – z neurologiem. Proszę przygotować się do wywiadu lekarskiego: przypomnieć, czy był jakiś „zapalnik”, który wywołał dolegliwości - być może była to ciąża i cesarskie cięcie, być może przemęczenie wywołane połogiem. Warto zastanowić się i dokładnie spisać, w jakich okolicznościach występują objawy, co skutkuje, by je zmniejszyć, a także czy w okresie ostatnich tygodni, dni, objawy te są coraz bardziej intensywne.

Lekarz w pierwszej kolejności przeprowadzi dokładny wywiad oraz pełne badanie neurologiczne, które jest bezbolesne. Prawdopodobnie w następnej kolejności zleci wykonanie badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny głowy. Dodatkowo dla pełnego obrazu Pani stanu zdrowia pierwsze podstawowe badania krwi, w tym parametry wskaźników biochemicznych, może Pani zlecić także lekarz rodzinny. Na pewno warto słuchać swojego organizmu i sygnałów, które on wysyła. Zawroty głowy mają wiele przyczyn – także tych poważnych – dlatego proszę udać się na indywidualną konsultację i w ten sposób zadbać o siebie.

W naszym serwisie kwestię zawrotów głowy szczegółowo omawialiśmy w kilku artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-przy-wstawaniu.

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami także na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-silnych-zawrotow-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-takie-zawroty-glowy-majac-25-lat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.