Dlaczego po papierosach mam zawroty głowy?

Witam. Na RTG klatki piersiowej wykazało że mam płuca o wzmożonym rysunku podścieliska łącznotkankowego. Dodam tylko że trochę popalam ale bardzo mało, bolą mnie też płacy szczególnie pod lewą łopatką. Ciągle po papierosie mam zawroty głowy i bóle pleców .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

palenie papierosów powoduje zwężanie naczyń krwionośnych i to może być przyczyną Pańskich dolegliwości. Poza tym zawroty głowy to jeden z objawów zatrucia nikotyną. W takim przypadku pojawiają się również nudności, bóle brzucha, wymioty, osłabienie, nadmierna potliwość, ślinotok czy zaburzenia rytmu serca.

Skoro zawroty głowy oraz bóle pleców pojawiają się za każdym razem, kiedy zapali Pani papierosa, to najprostszym sposobem na pozbycie się problemu jest rzucenie nałogu, do czego zachęcamy.

Wynik RTG klatki piersiowej powinien zostać skonsultowany z lekarzem, który wykonywał bądź zlecił badanie. Po dokładnym zapoznaniu się z opisem oraz przeprowadzonym wywiadzie lekarskim będzie można powiedzieć coś więcej.

Odpowiedzi na podobne pytania może Pani znaleźć po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-po-zapaleniu-papierosa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-i-problemy-z-oddychaniem-po-zapaleniu-papierosa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-bole-plecow-oraz-klucie-pod-piersiami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.