Jaka może być przyczyna tych zawrotów głowy?

Dziś dostałam silnych zawrotów głowy. Zaczęły pojawiać się mroczki przed oczami, gorzki smak w ustach, szum w uszach, ze nie było słychać osoby obok, bladość twarzy i ust. Co może być tego przyczyna?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

jest wiele możliwych przyczyn występowania zawrotów głowy, dlatego też trudno jest podać trafną diagnozę bez badania lekarskiego i całościowego wywiadu. Przede wszystkim jednorazowe wystąpienie zawrotów głowy może się wiązać z odwodnieniem organizmu, przemęczeniem czy też przegrzaniem. Warto wtedy odpocząć i odpowiednio się nawodnić, korzystając także z napojów izotonicznych. Jednak powtarzający się objaw jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej.

Przyczyny Pani złego samopoczucia mogą dotyczyć kwestii niskiego ciśnienia tętniczego, zaburzeń naczyniowych lub nieprawidłowego funkcjonowania błędnika. Być może jednak zawroty głowy sygnalizują zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego albo nerwu przedsionkowego. Jak sama Pani może zauważyć, katalog powyższych schorzeń jest szeroki. Dlatego też, by ułatwić diagnostykę, należy notować, jaki czynnik wywołał u Pani zawroty głowy oraz po jakim czasie objaw ustąpił. Być może będzie Pani w stanie określić, czy są bodźce, które nasilają złe samopoczucie bądź obniżają natężenie odczuwanych przez Panią dolegliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez naszą redakcję i podobnymi pytaniami odnośnie do zawrotów głowy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-zawroty-glowy-w-takich-sytuacjach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/meczace-i-silne-zawroty-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-moga-swiadczyc-o-chorobie-zobacz-co-ci-grozi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty