Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną pisku w uszach i zawrotów głowy?

Witam co może być powodem ciągłego pisku w uszach i zawrotów głowy
KOBIETA, 37 LAT 4 tygodnie temu

Zabiegi laryngologiczne

Istnieje wiele zabiegów laryngologicznych, które są stale ulepszane. O tym, co piszczy we współczesnej laryngologii opowiada specjalista dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

istnieje wiele przyczyn piszczenia w uszach. Należą do nich m.in. infekcje ucha, choroby neurologiczne, urazy głowy, szyi i kręgosłupa, problemy z ciśnieniem tętniczym, choroba Meniere'a, a także choroby natury psychicznej (np. nerwica).

Do pisku w uszach może także doprowadzić nadużywanie leków (przeciwbólowych, przeciwzapalnych, moczopędnych i innych) lub przebywanie w otoczeniu, w którym występuje nadmierny hałas.

Nie bez znaczenia jest właściwa higiena ucha. Zalegająca woskowina to kolejna z przyczyn szumu w uszach. Ponadto wpływ na tę dolegliwość ma wiek, gdyż piszczenie może być związane ze starzeniem narządu słuchu.

W związku z tym warto udać się do laryngologa i neurologa w celu znalezienia przyczyny pisku w uszach.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-pisk-w-uszach-i-zawroty-glowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-pisk-w-uszach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-pisk-w-uszach.

Więcej o szumach usznych przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby, natomiast przyczyny zawrotów głowy opisane są tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy