Co oznaczają te zawroty głowy i szumy uszne?

dzień dobry, mam 18 lat i dwa tygodnie temu w nocy miałam zawroty głowy i lekki ból który pojawił się gdy zaczęłam panikować. przed tym przez cały dzień czułam się dobrze i mi nic nie było. na następny dzień nie miałam już zawrotów tylko czułam lekki ucisk z tyłu głowy( jakby mi ktoś lekko palca przytrzymywał) lecz po jednym dniu to ustało. od tamtego momentu prawie codziennie mnie głowa pobolewa i miewam raz na kilka dni bardzo lekkie zawroty prawie niewyczuwalne oraz nie wiem czy to ważne, ale piszczy mi w uszach czasami. żadnych innych objawów.
KOBIETA, 18 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z treści pytania wynika, że zawroty głowy, ból i piszczenie w uszach pojawiły się nagle po ataku paniki. Objawy od tamtego czasu utrzymują się, z różnym nasileniem. Wydaje się, że przyczyn może być co najmniej kilka i z pewnością, aby ustalić dokładną diagnozę konieczna będzie rozmowa z lekarzem i przeprowadzenie odpowiednich badań. Jednak jako że miało to początek w trakcie sytuacji stresowej, to można przypuszczać, że to właśnie panika powoduje te zawroty głowy i bóle głowy. Stres może też prowadzić do napięcia mięśniowego, co może wywoływać ból.

Warto jednak wziąć pod uwagę innego rodzaju schorzenia, które mogą dawać takie objawy: choroby neurologiczne, problemy z uszami, kręgosłupem szyjnym, zaburzenia krążenia, migreny czy wysokie ciśnienie krwi. Z pewnością nie należy bagatelizować tych dolegliwości, ale skonsultować się z lekarzem, aby ustalić przyczynę tego dyskomfortu. Nie można wykluczyć, że konieczna będzie również wizyta u specjalisty. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/dzwonienie-szum-w-uszach

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.