Czy pourazowe zawroty głowy można całkowicie wyleczyć?

Dzień dobry Szanowni Państwo czy pourazowe zawroty głowy można całkowicie wyleczyć czy ćwiczenia są 100 % skuteczną metodą wyleczenia jeśli tak to jakie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy po urazach głowy (np. wstrząśnieniu mózgu) i kręgosłupa szyjnego, mogą skutkować uszkodzeniem struktur odpowiadających za zachowanie równowagi – chociażby przez wystąpienie krwiaków pourazowych lub stłuczeń mózgu. Przyczyną problemu może być także zaburzenie przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, a po udziale w wypadku komunikacyjnym – podrażnienie dróg odpowiadających za czucie głębokie w obrębie pnia mózgu. Najczęściej pacjenci po urazach zgłaszają szereg niedomagań związanych z przebytym stresem, więc gdy zawroty łączą się z bólami głowy, niemożnością koncentracji, bezsennością – głównym podłożem występowania dolegliwości będzie reakcja układu nerwowego.

Jak Pani może zauważyć, przyczyny tego samego objawu mogą być różnorodne. Dlatego też trzeba polegać na diagnozie lekarskiej i na sposobie leczenia zaproponowanym przez specjalistę. Przykładowo jeśli mamy do czynienia z zawrotami głowy występującymi jako reakcja na stres, to przyjmowanie leków przeciwlękowych wykazuje dużą skuteczność w niwelowaniu objawów. W innych przypadkach wskazane będzie wprowadzenie leków moczopędnych – dla zniwelowania obrzęków.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez naszą redakcję:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy,

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.