Czy mogę mieć zawroty głowy stosując Zotral?

Od 2 lat lecze się psychiatrycznie (ciągle uczucie kolysania , nieustające zawroty głowy odczuwalne z lewej strony głowy). Wykonałam szereg badań niektóre nawet po roku były powtórzone. Nic nie wykazały oprócz splyconej lordozy szyjnej z tendencją do kifozy. Brałam zotral niestety przerwałam kolejny raz ( myślałam że sama sobie poradzę ) niestety w styczniu nastąpiło pogorszenie znowu te nieustające zawroty wróciłam do zotralu przez chwilę była poprawa jednak od 2 tygodni nie mogę funkcjonować. Budzę się rano i kręci mi się w głowie do wieczora. Przestałam wierzyć że to mogą być zaburzenia lękowe skoro kręci mi się w głowie cały czas. Ostatnio poczułam jakbym leciała w bok i musiałam się czegoś przytrzymać przestraszyłam się. Nie wiem co robić kto jeszcze mógłby mi pomóc. Mąż się uparł że nic mi nie dolega ja ciągle chce się badać. Czy to możliwe że po 3 powrocie do zotralu on po prostu nie działa? Biorę zotral 100. Czy przy chorobie psychicznej może kręcić się w głowie ciągle?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Zawroty głowy mogą wiązać się z zaburzeniami natury psychicznej – choremu może kręcić się w głowie, niekiedy traci on również równowagę. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że stosowane przez Panią leki nie są skuteczne i być może istnieje potrzeba zmiany dawki lub samego medykamentu, aby uporać się z uciążliwymi objawami. Jeżeli to jednak nie pomoże, warto skonsultować się jeszcze z lekarzem i sprawdzić, czy nie występują problemy z błędnikiem, jeśli nie była Pani w tym kierunku diagnozowana.

Zachęcamy również do przeczytania poniższych artykułów poruszających podobne tematy:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/mial-zawroty-i-bole-glowy-diagnoza-lekarza-zwalila-go-z-nog

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.