Czy jest możliwość, aby te wszystkie problemy były spowodowane właśnie przez nią?

Witam. Mam 19 lat.Od około pół roku ciepie na bol plecow. Zaczelo sie od bolu w okolicach łopatek, a potem rozeszlo soe po calym kregosłupie. Oprocz bolu doswiadczam takiego jakby drzenia zazwyczaj przy schylanou sie zginajac kregoslup, oraz czesto w szyji przy ruszaniu nia. Ponadto od wystapienia bolu, mam problemy z oddychaniem. Mam objawy wskazujace na astme, jednak pulmonolog stwierdzil ze na nia nie choruje. jedynych znanym mi prohlemem z kregoslupem jest kifoza szyjna o ktorej dowiedzialme sie pare dni temu. I tu jest moje pytanie. Czy jest mozliwosc, aby te wszystkie problemy byly spowodowane wlasnie przez nia?

Kształt kręgosłupa i jego krzywizny (lordoza i kifoza ) są zaprogramowane do przenoszenia obciążeń i ruchu. wewnątrz kręgów kryje się kanał kręgowy i jest on wypełniony przez struktury nerwowe, zmiana kształtu, niewielkie przemieszczenia powierzchni stawowych mogą doprowadzać do ich napięcia i złego funkcjonowania. W skrócie: tak istnieje taka możliwość ale prawdopodobnie jest więcej odchyleń, które można stwierdzić badaniem fizykalnym.