Dlaczego mam te zawroty głowy po śnie?

Dzień dobry, od dwóch dni podczas snu dokładniej podczas zmiany pozycji kręci mi się w głowie. Nie przyjmuje żadnych leków, nie cierpię na żadne choroby. Przed dzień kręcenia w ciągu dnia doskierowalo mi mrowienie na głowie, dreszcze i bol ledzwia (zmiana pozycji nie koila bolu). Wszystko mi przeszło oprócz zawrotow. W ciągu dnia nie ma kręcenia ale jest bol głowy i dyskomfort przy schylaniu. Dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy mogą pojawiać się z wielu rożnych przyczyn. Jeżeli ten stan trwa od dłuższego czasu, a dolegliwości będą przybierać na sile, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Diagnostykę można zacząć od wizyty u lekarza medycyny rodzinnej i wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. Jeżeli te, nie będą wzbudzać podejrzeń warto skonsultować się dodatkowo z innymi specjalistami.

Zawroty głowy mogą sugerować problemy z błędnikiem. Aby to zweryfikować warto udać się do neurologa. Być może konieczne będzie wykonanie tzw. próby błędnikowej, która pomaga zbadać równowagę pacjenta. Należałoby przebadać się również pod kątem kardiologicznym. Jeżeli lekarze nie stwierdzą żadnych niepokojących schorzeń warto poszukać innej przyczyny dolegliwości.

Czasami tego typu objawy mają związek z zaburzeniami nerwicowymi. W takich przypadkach pomocna może okazać się rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą. Niekiedy zawroty głowy są również jednym z objawów ciąży.

Więcej szczegółowych informacji na temat zawrotów głowy, jak również ich możliwych przyczyn można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy

Być może pomocne w diagnostyce problemu będą również odpowiedzi naszych ekspertów na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znacza-zawroty-glowy-w-czasie-przewracania-sie-na-lozku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-przy-ukladaniu-sie-do-snu-i-gwaltownym-wstawaniu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawracajace-zawroty-glowy-u-36-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.