Dlaczego mój syn ma rano zawroty głowy?

mój 13 letni syn przeszedł zatrucie pokarmowe. Po każdym posiłku wszystko mu się odbija .Rano po obudzeniu wstaje z zawrotami głowy, gdy zje coś i mu się odbije to nagle zawroty głowy zanikają. Robiliśmy badania kału i żadnej bakterii nie wykryto. USG i RTG brzucha tez nic nie wykryło.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy to objaw, który informuje o wielu różnych przypadłościach, a te, które występują o poranku, często wiążą się z obniżonym ciśnieniem krwi. Z pewnością warto w dalszym ciągu podejmować diagnostykę niepokojących dolegliwości syna i jednocześnie monitorować ciśnienie krwi bezpośrednio po obudzeniu się i chwilę po zakończonym śniadaniu. Być może zawroty należy traktować jako objaw samoistny, niezwiązany z przyjmowanym pożywieniem W dalszej perspektywie syn może zostać skierowany na badanie VNG, Jest to skuteczny sposób diagnozy nieprawidłowości w funkcjonowaniu błędnika - narządu równowagi. Więcej o tym sposobie szukania przyczyn zawrotów głowy można znaleźć w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/videonystamografia-badanie-wskazania.

W odniesieniu do problemu odbijania się po każdym posiłku - tu właściwe będzie prowadzenie lekarza gastrologa, a także wykluczenie problemu nietolerancji pokarmowych. Być może zmiana nawyków żywieniowych lub wyeliminowanie z diety konkretnych produktów pomogą w powrocie do pełnego zdrowia.

Nasi czytelnicy zadawali podobne pytania w temacie zawrotów głowy, zapraszamy by spojrzeć na odpowiedzi specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-po-przebudzeniu-i-podnoszeniu-sie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zawroty-glowy-moga-miec-zwiazek-z-wynikiem-morfologii

Przypominamy, że udzielane, informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.