Co robić z tymi zawrotami głowy po Covid?

Witam minął rok po przechorowaniu covid 19. Głównym objawem u mnie byly zawroty głowy które otrzymywały się jeszcze po przechorowaniu. Rezonans magnetyczny głowy miesiąc po wirusie nic nie wykazał przez wiosnę lato nie dokuczało mi to lecz przed każdą miesisczja zawroty się pojawiały i tak. Teraz odczuwam je od kilku dni oraz taki lekki ból głowy z przodu głowy. Co robić? Czy przez rok od rezonansu mogło się coś zmienić ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zawroty głowy zawsze stanowią o tym, że należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej. Nawet jeżeli objaw ten był zdiagnozowany jako rezultat przechorowania COVID-19, proszę zauważyć, że nastąpiła u Pani poprawa zdrowia, a dopiero kolejno następuje pogorszenie - powrót niechcianych symptomów. Przyczyn zawrotów głowy jest wiele i często są one związane z naszym codziennym funkcjonowaniem – w tym dietą, stresem, problemami z ciśnieniem tętniczym. Zawsze jednak utrzymujące się zawroty głowy powinny skłaniać nas do szczerej rozmowy z lekarzem prowadzącym.

Być może neurolog będzie chciał zlecić wykonanie badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny głowy – odpowiadając na Pani pytanie – roczna zmiana w obrazie z pewnością zostanie wykazana w sposób szczegółowy. W dalszej perspektywie proszę pamiętać, że dokładnym badaniem zawrotów głowy jest badanie VNG, w czasie którego urządzenie rejestruje ruchy gałek ocznych, a przez to w szybki i trafny sposób diagnozuje laryngologiczne przyczyny zawrotów głowy. Więcej o samym badaniu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/videonystamografia-badanie-wskazania.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania naszych czytelników, przykładowo:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-takie-zawroty-glowy-majac-25-lat,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-tych-zawrotow-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-zawroty-glowy-w-takich-sytuacjach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.