Dlaczego mam takie zawroty głowy mając 25 lat?

Witam. Mam 25 lat, Warszawa. Nie wiem co się dzieję, nie umiem tego nazwać. Mam jakieś dziwne chyba zawroty głowy kilkusekundowe, ale utrzymujące się przez całe dnie. Wraz z tym im mocniej to czuje to idzie jakiś prąd przez lewe przedramię, aż do palcy, jakieś chwilowego drętwienie. Trwa to już od kilku dni, wcześniej też to czułem, ale bylo mało intensywne i rzadsze, raz na 2 miesiące. Bólu głowy nie mam, nic mnie nie boli. Ale cały czas chce mi się spać. Te zawroty głowy wyglądają jakby mój mózg z czymś walczył, albo jakby coś mnie dusiło i brakowało tlenu w mózgu, do tego wzrokowo jakby robiło mi się ciemno przed oczami, albo jakbym dostał jakieś zawieszenie. Tzn. Normalnie czuje się jakbym był na jakimś haju po jakimś narkotyku, a nigdy nie paliłem. Proszę o pomoc, sugestie. Gdzie się udać.?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

najczęściej problemy z utrzymaniem równowagi wiążą się z schorzeniami błędnika lub chorobami układu nerwowego. Być może u Pana jest to również kwestia problemów w kręgosłupie – co tłumaczyłoby uczucie przechodzenia prądu od przedramienia do palców. W każdym razie nie powinien Pan zwlekać z wizytą u lekarza, proponuję w pierwszej kolejności udać się do neurologa. Nie da się bowiem postawić diagnozy w serwisie internetowym - bez dokładnego wywiadu lekarskiego oraz pełnego badania fizykalnego każde przypuszczenia na temat przyczyn Pana stanu zdrowia pozostają spekulacjami.

Prawdopodobnie neurolog zleci wykonanie badań obrazowych, takich jak rezonans magnetyczny głowy lub szyi. Istnieje także metoda, która pozwala dokładnie określić stopień uszkodzenia narządu równowagi – błędnika. Mowa o badaniu VNG, w czasie którego urządzenie rejestruje ruchy gałek ocznych, a przez to w szybki i trafny sposób stawia się diagnozę, a następnie proponuje odpowiednie leczenie. Więcej o samym badaniu przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/videonystamografia-badanie-wskazania.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania naszych czytelników, przykładowo:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-tych-zawrotow-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-rownowagi-u-24-letniej-osoby,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-zawroty-glowy-w-takich-sytuacjach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.