Dlaczego nagle pojawiają się te zawroty głowy?

Czym mogą być spowodowane zawroty głowy, które pojawiły się bez wyraźnej przyczyny? Pojawiają się od tygodnia, z dnia na dzień są coraz częstrze. Jestem mężczyzną, mam 25 lat, nigdy nie miałem problemów z układem równowagi. Dodam tylko, że ostatnio nie uderzyłem się w głowę. Czy może być to spowodowane brakiem należytej ilości snu i odpoczynku, ewentualnie przewiania?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zawroty głowy mogą występować z różnych powodów. Jednych z nich jest z pewnością przemęczenie oraz brak odpowiedniej ilości snu. Warto więc zmienić tryb życia na bardziej regularny, zadbać o dobry sen i zrelaksować się.

Jeśli mimo takiego postępowania zawroty nadal będą się utrzymywać, należy udać się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania.

Nagłe pojawienie się zawrotów może być wynikiem przewiania. Zawroty głowy to również objaw przypisany do wielu jednostek chorobowych, w tym: migreny, chorób błędnika, urazu ucha lub głowy, padaczki, niedoczynności tarczycy czy problemów z ciśnieniem. Występuje on także w przypadku zaburzeń depresyjnych oraz na skutek przyjmowania wielu leków.

Jednak aby poznać przyczynę, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Podobne pytania znajdzie Pan pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawroty-glowy-i-lekkie-oslabienie-po-przewianiu-karku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-karku-bole-miesni-i-zawroty-glowy-jako-skutek-przewiania, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bardzo-duze-zmeczenie-zawroty-glowy-i-zaburzenia-snu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-silne-bole-i-zawroty-glowy-oraz-problemy-ze-snem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy