Dlaczego mam te bóle głowy i skroni?

Witam, mam 19 lat i borykam się od dłuższego czasu z pewnym problemem otóż, dość często miewam zawroty głowy i bóle przy skroniach (najczęściej), czasem miewam też tak że czuje się że zaraz zemdleje, w sierpniu mam tomografie głowy, a do tego czasu nie wiem co wziąć by ulżyć objawa, mogę wspomnieć że zazwyczaj tak się dzieje jak ubolewają mnie oczy(w większości przypadków), też jak zakładam okulary przeciwsłoneczne to objawy mi w jakimś stopniu ustępują, czy w takim przypadku nie lepiej pójść do okulisty?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w Pana przypadku wskazana będzie szeroka diagnostyka neurologiczna, jak i wizyta u okulisty. Utrzymujący się ból głowy praktycznie w każdym przypadku wymaga konsultacji ze specjalistą z zakresu neurologii. Jest to dolegliwość, której nie warto lekceważyć, zwłaszcza, gdy negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Podobnie z zawrotami głowy – jeśli nie pojawiają się sporadycznie, stanowią wskazanie do kompleksowej diagnostyki. Jak rozumiem nałożenie ciemnych okularów łagodzi ból, być może występuje u Pana pewna forma światłowstrętu – jest to dodatkowy objaw, o którym warto opowiedzieć lekarzowi.

Badanie tomografii głowy może być niewystarczające do stwierdzenia przyczyn Pana stanu zdrowia, lecz z pewnością pozwoli na wstępną ocenę sytuacji. Być może zostanie Pan skierowany także na rezonans magnetyczny głowy czy badanie przepływu krwi w tętnicach domózgowych ultrasonograficzną metodą dopplerowską. Zdecydowanie pierwszą, fundamentalną metodą diagnostyki będzie szczegółowy wywiad lekarski - ustalenie, kiedy pojawiają się objawy, jaki jest czas ich trwania, co jest czynnikiem wywołującym ból, a także badanie neurologiczne, w tym ocena ruchów gałek ocznych, źrenic czy odruchu przedsionkowo-ocznego.

W tym artykule znajdzie Pan sposoby na łagodzenie bólu głowy: https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-bol-glowy.

Nasi czytelnicy zadawali podobne pytania w temacie bólu skroni i problemów z oczami, zachęcam by spojrzeć na odpowiedzi specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bole-glowy-maja-zwiazek-z-moimi-okularami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-skroni-i-potylicy-oraz-zawroty-glowy-i-mroczki-przed-oczami,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-silne-bole-glowy-po-obu-stronach-skroni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.