Co mogą znaczyć takie uciskowe bóle głowy?

Witam. Mam bóle głowy. Takie dziwne uciski na środku głowy i na wysokości zatok. Lata mi w lewym oku jakaś kropka. Nie mogę nie raz się skupić...zapominam po co idę. Jak się pochyłej bardzo w dół to mam wrażenie że ciśnienie rozwali mi oczy i twarz. Do tego dziwne ciaarkj od głowy w strine kręgosłupa. Monika 30 lat.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, wspomniane przez Panią objawy powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem neurologiem oraz okulistą.

Długo utrzymujące się bóle głowy o charakterze uciskowym nie powinny być lekceważone. Mogą mieć wiele różnych przyczyn. Często ból głowy jest spowodowany nadmiernym przemęczeniem lub stresem, wówczas mówimy o tak zwanym napięciowym bólu głowy. Proszę zastanowić się, czy w ostatnim czasie prowadzony przez Pana tryb życia nie jest zbyt stresujący. Źródłem bólu głowy może być również nieleczone nadciśnienie, a nawet schorzenia odcinka szyjnego kręgosłupa.

Wspomina Pani, że ból głowy pojawia się również w okolic zatok – w takim wypadku warto byłoby także skonsultować się z laryngologiem, by sprawdzić, czy ten ból nie jest związany np. z ich zapaleniem. Niepokojące wydają się jednak u Pani towarzyszące mu dolegliwości, jak zaburzenia widzenia i problemy z koncentracją, co również wskazuje na konieczność pilnej konsultacji specjalistycznej. Pomocne w diagnozowaniu bólu głowy mogą być tomografia komputerowa oraz rezonans magnetyczny.

Więcej na temat bólu głowy, jego typów oraz przyczyn i sposobów leczenia przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy. Zachęcamy również do zapoznania się odpowiedziami specjalistów abcZdrowie na pytania dotyczące zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-miewam-te-bole-glowy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-moga-byc-przyczyny-bolu-glowy-u-39-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-bole-glowy-i-uczucie-zmeczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.