Dlaczego miewam te częste bóle głowy mając 22 lata?

w ostatnim czasie, od kilku miesięcy występują u mnie częste bóle głowy, coś na podobe migreny. byłam u lekarza pierwszego kontaktu, na razie zlecił podstawowe badania, krew mocz itp, czekamy na wyniki. wczoraj w nocy wybudził mnie stan pobudzenia, miałam duże źrenice niereagującą na światło, w dodatku pulsowały przez cały czas, do tego drżenie mięśni. nie biorę żadnych leków, nie pije alkoholu. o czym to może świadczyć i jaki specjalista mógłby pomoc w tej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ból głowy to objaw, który może informować o wielu różnych dolegliwościach. Z pewnością dobrze się stało, że rozpoczęła Pani konsultacje z lekarzem. Bez badań medycznych trudno znaleźć jednoznaczne przyczyny bólu głowy. Najczęściej ból głowy jest wynikiem stresu, problemów z zatokami, nieprawidłowej postawy ciała lub wad wzroku.

Myślę, że nietypowe zdarzenia, takie jak wybudzenia w nocy i drżenia mięśni, należy monitorować i przedstawić lekarzowi prowadzącemu. W zależności od wyników diagnostyki będzie to neurolog, okulista lub ortopeda. Proszę zastanowić się, czy dzień poprzedzający nocne wybudzenie przebiegał normalnie, czy może wydarzyło się coś szczególnego, co tłumaczyłoby nietypowe pobudzenie.

Przede wszystkim namawiam Panią do przyjrzenia się codziennemu trybowi życia – jakości snu, ilości czasu spędzanymi przed ekranami, podejmowanej przez Panią aktywności fizycznej. Wiedza ta pomoże w przeprowadzeniu skutecznego wywiadu lekarskiego, co może skrócić czas postawienia trafnej diagnozy medycznej.

Zachęcam, by zapoznać się z informacjami o bólu głowy zebranymi w artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-skroniach-co-oznacza-bol-jednostronny-inne-przyczyny-bolu-leczenie,

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-w-chorobach-oczu,

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-naczyniowego.

Proszę również sprawdzić odpowiedź na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-codzienne-bole-glowy-w-wieku-20-lat.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.