Dlaczego miewam te bóle głowy mając 31 lat?

Boli mi głowa od kad pamietam.Boje sie czegos bez przyczyczyny od kad pamietam.Jestem rozdrazniony od kad pamietam.Trzesie mi sie glowa,mam spieta szyje od kad pamietam.Jestem wyczerpany od kad pamietam.Co mi jest.Leczylem sie u kilku neurologow,a chyba nie tam powinienem.

Witam! Dużo lepszym wyborem jest leczenie u psychiatry i ew. psychologa. Pański lakoniczny, ale precyzyjny opis dolegliwości wskazuje na zaburzenia lękowo-nerwicowe. W leczeniu: odpowiednio dobrana psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Leczenie objawów typu ból, napięcie mięśniowe raczej, jak Pan widzi, nie da w sprawach emocjonalnych większej poprawy. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, nie jest możliwe znalezienie przyczyn trudności o których Pan pisze na odległość i na podstawie krótkiego opisu. Bóle głowy mogą mieć bardzo różnorodne pochodzenie. Może być to skutek toczących się w organizmie procesów chorobowych, urazu, może być to migrena lub bóle napięciowe. Należy się szybko skontaktować z lekarzem, gdy ból głowy wystąpi nagle lub towarzyszą mu inne objawy, jak np. gorączka, duszności, wymioty, nudności, zaburzenia widzenia, utrata przytomności.

Najczęściej spotykane bóle głowy to te o charakterze napięciowym. Taki ból pojawia się na skutek stresu lub z powodu niedostatecznej ilości snu, głodu lub długiego przebywania w jednej pozycji, po używkach. Ten typ bólu jest odczuwany najczęściej w okolicy czoła, skroni, a czasami opasuje całą głowę.

Pisze Pan również o utrzymującym się rozdrażnieniu, lęku, wyczerpaniu. Trudno powiedzieć, czy powyższe objawy są skutkiem uciążliwego bólu głowy, czy może objawem towarzyszącym innym schorzeniom. Proszę zaobserwować, jak często pojawia się ból, gdzie go Pan odczuwa, w jakiej okolicy głowy, czy pojawia się w reakcji na jakieś wydarzenia? Jak długo trwa? Wyczerpanie i rozdrażnienie może sugerować przeżywanie silnych emocji, z których być może Pan nie zdaje sobie do końca sprawy.

Jeżeli lekarz neurolog nie znalazł przyczyny, może warto porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu, zastanowić się nad innymi możliwościami. Proponowałabym też konsultację z lekarzem psychiatrą i rozmowę o zdenerwowaniu, lęku, który Panu towarzyszy. Być może tutaj jest źródło problemu, ból może być objawem psychosomatycznym.

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Zapraszam też do lektury artykułów niżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-naczynioruchowe

https://portal.abczdrowie.pl/migrena-to-nie-jest-zwykly-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.