Dlaczego miewam te bóle głowy mając 36 lat?

Witam,od 4 miesiecy boli mniestrasznie głowa w skroni,ból nasila się podczas kaszlu, śmiechu,schylania się,a podczas kichnięcia ból wychodzi poza jakąkolwiek skalę.Przepisane leki pregabalina i tramal z paracetamolem powodują rostruj żołądka i nie pomagają mi wogóle.Badanie tomografii i rezonansu nic nie wykazały.Biore leki na nadciśnienie axtil i nebilemin.Mam 35lat.Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku gdy badania tomografii komputerowej głowy oraz rezonans magnetyczny nie znalazły konkretnego źródła problemu, może się okazać, że cierpi Pan na migrenę.

Jest ona określana samoistnym bólem głowy i nie ma konkretnych przyczyn. Skłonności do wystąpienia takiego schorzenia można upatrywać w dziedziczeniu. Oprócz samego bólu mogą się również pojawić zawroty głowy, mdłości oraz wymioty. W zwalczaniu tej dolegliwości pomocne są silne leki przeciwbólowe.

Problem może też leżeć w lekach na nadciśnienie. Wskazany przez Pana preparat może powodować skutki uboczne w postaci bólu i zawrotów głowy. Jeżeli to by było przyczyną, to może Pan porozmawiać z kardiologiem i spróbować zastąpić ten lek innym.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym silnych bólów migrenowych:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.