Jakie jest podłoże moich bóli głowy?

Witam, W 2018 roku miałam robioną tomografię komputerową. Wyniki wyszły bardzo dobre, miałam również robione eekg głowy. Wyniki również wyszły bardzo dobre. Niemniej jednak zaczynam wariować. Jestem umówiona na za dwa dni na rezonans magnetyczny, mam wrażenie, że mam tętniaka, albo guza mózgu. Bardzo często boli mnie głowa, mam zdiagnozowaną migrenę. Nie mogę jeść, pić, spać. Mam wrażenie, że pęknie mi tętniak i nie przeżyję. Rezonans magnetyczny dopiero za dwa dni, jak się uspokoić i przestać myśleć?

Witam! Najczęstszą przyczyną bólu głowy, przy prawidłowych wynikach badań laboratoryjnych bywają bóle napięciowe lub "czynnościowe". Ich przyczyną mogą być wzmożone napięcie nerwowe, przeciążenia psychiczne lub zaburzenia emocjonalne. Co jest dość charakterystyczne - typowe leki p/bólowe są mało skuteczne. Leczeniem tego typu bólu głowy zajmują się psychiatrzy, psychoterapeuci, a także neurolodzy. W leczeniu stosuje się: SSRI, SNRI, niektóre leki p/padaczkowe, np. Pregabalinę, a także psychoterapię, treningi autogenne i inne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.