Jakie mogą być przyczyny bóli głowy u 27-latki?

Witam Od około miesiąca prawie codziennie miewam bóle głowy. Bóle najczęściej występują w skroniach czasem bolą oczodoly oraz tył głowy mają bardziej charakter uciskowy. Odwiedziła okulistę zresztą chodzę co rok bo mam astygmatyzm. Na ostatniej wizycie w grudniu wszystkie badania wyszły ok nie mam ciśnienia w oczach, dno oka także ok. Odwiedziłam również neurologa ktory zlecił badanie eeg które wyszło dobrze Pani doktor również zbadała mnie bardzo dokładnie neurologicznie i nie zauważyła nic niepokojącego. Wypisala mi lek o nazwie Propranolol który mam zażywać dwa razy dziennie. Martwi mnie jedna rzecz otóż są dninw których nie czuję dyskomfortu związanego z bólem głowy a jak już się pojawi to środki przeciwbólowe nie bardzo działają.. Ogólnie ból jest do wytrzymania ale przeszkadza troszkę w normalnym funkcjonowaniu.. Nie choruje na nic przewlekle nie stosuje żadnej antykoncepcji hormonalnej jednak bywam bardzo nerwowa i często doszukuje u siebie chorób. Tym razem boję się że mam jakiegoś guza w głowie.. Czy pomimo tego że dno oka eeg.i badanie neurologiczne są w porządku może dziać się coś niedobrego? Proszę o porade

Witam!
Prawidłowe wyniki badań dodatkowych są powodem do zadowolenia. Jeżeli ból nie za bardzo reaguje na typowe leki p/bólowe, to należy rozważyć możliwość zaburzeń emocjonalnych z tzw. bólem napięciowym głowy. Leki p/depresyjne, mają także specyficzne działanie p/bólowe (działają tam, gdzie typowe p/bólowe zawodzą). Pojawił się u Pani lęk przed poważną chorobą. Proponuję kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego (skierowanie nie jest wymagane), porobią odpowiednie testy projekcyjne, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują rozwiązanie problemu. Zaburzenia nerwicowe mogą imitować każdą chorobę somatyczną, jednak leczenie jest zgoła inne. Zazwyczaj jest to odpowiednio dobrana psychoterapia ze wsparciem lekami przeciwdepresyjnymi. Na efekty trzeba będzie niestety trochę poczekać - taka jest specyfika działania tych metod.
Powodzenia
W. Łuczkowski.