Czy zaburzenia snu mają związek z chorobą neurologiczną?
Witam, cierpię na depresję i lęki (mam 19 lat), podczas snu śni mi się, że z kimś się bije itd. Przez to używam pięści i uderzam w łóżko, od razu się potem budzę. Potrafię mieć takie sny kilka razy w jednej nocy i się budzić. Przeczytałam w internecie, że to może oznaczać chorobę parkinsona lub alzheimera. Miałam dwa lata temu zrobiony rezonans magnetyczny z kontrastem głowy i było wszystko w porządku. Czy to jest zwykłe zaburzenie snu, czy faktycznie jakaś rozwijającą się choroba neurologiczna?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Przyczyny autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.
Dzień dobry,
w opisanych objawach wskazana wizyta u psychiatry, który oceni objawy w czasie rozmowy z Panią i przekaże odpowiednie zalecenia. Zachęcam do wizyty stacjonarnej, na pewno otrzyma Pani fachową pomoc, a jeśli będzie wymagana wizyta u neurologa, to otrzyma Pani zalecenie od psychiatry.
Pozdrawiam
Witam Panią,
Zaburzenia snu, w tym bezsenność, wybudzanie się i koszmary senne
najczęściej mają podłoże psychologiczne.
Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem, z którym śniący
nie jest w stanie sobie poradzić, a który trzeba rozwiązać dla zdrowia
fizycznego i psychicznego.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres, przeżywane emocje,
przykre doświadczenia z przeszłości, depresja , zaburzenia lękowe,
praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona i wiele innych.
Zaburzenia snu bardzo często występują razem z zaburzeniami lękowymi.
Jeżeli cierpi pani na depresję i zaburzenia lękowe, to koniecznie
trzeba je wyleczyć
Aby skutecznie pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani lęków, depresji
oraz zaburzeń snu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani spokój i równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność
radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami,
a także odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/