Czy zaburzenia snu mają związek z chorobą neurologiczną?

Witam, cierpię na depresję i lęki (mam 19 lat), podczas snu śni mi się, że z kimś się bije itd. Przez to używam pięści i uderzam w łóżko, od razu się potem budzę. Potrafię mieć takie sny kilka razy w jednej nocy i się budzić. Przeczytałam w internecie, że to może oznaczać chorobę parkinsona lub alzheimera. Miałam dwa lata temu zrobiony rezonans magnetyczny z kontrastem głowy i było wszystko w porządku. Czy to jest zwykłe zaburzenie snu, czy faktycznie jakaś rozwijającą się choroba neurologiczna?

Dzień dobry,

w opisanych objawach wskazana wizyta u psychiatry, który oceni objawy w czasie rozmowy z Panią i przekaże odpowiednie zalecenia. Zachęcam do wizyty stacjonarnej, na pewno otrzyma Pani fachową pomoc, a jeśli będzie wymagana wizyta u neurologa, to otrzyma Pani zalecenie od psychiatry.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Zaburzenia snu, w tym bezsenność, wybudzanie się i koszmary senne

najczęściej mają podłoże psychologiczne.

Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem, z którym śniący

nie jest w stanie sobie poradzić, a który trzeba rozwiązać dla zdrowia

fizycznego i psychicznego.

Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja , zaburzenia lękowe,

praca przy komputerze, nadmierne korzystanie ze smartfona i wiele innych.

Zaburzenia snu bardzo często występują razem z zaburzeniami lękowymi.

Jeżeli cierpi pani na depresję i zaburzenia lękowe, to koniecznie

trzeba je wyleczyć

Aby skutecznie pani pomóc, należy dotrzeć do źródła Pani lęków, depresji

oraz zaburzeń snu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska

Pani spokój i równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pani umiejętność

radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami,

a także odzyska Pani radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/